"Історiя християнства в Україні" - читать интересную книгу автора (Володимир Чос)
ГАННА
Князя Ярослава інколи називають “тестем Європи”, адже він крім п'ятьох синів мав і три доньки, які вдало вийшли заміж за європейських правителів. Єлисавета стала дружиною норвезького короля Геральда, Анастасія пішла заміж за угорського короля Андрія, а Ганна за правителя Франції Генріха I.
Ганна мала і освіту й освіченість, а тому всерйоз зайнялася державними справами Франції. Про її авторитет красномовно свідчить той факт, що на деяких актах Генріх зазначав “за згодою дружини моєї” та “у присутності королеви Ганни”. Або ще один штрих — підписуючи різні документи, Ганна повністю писала своє ім'я, у той час як королівські васали уміли лише вивести хрестик. Архіви зберегли листи римських пап Миколи II і Григорія VII у яких вони хвалять королеву за чесноти та уміння корисно впливати на чоловіка.
Коли Ганна відбувала до Франції, то взяла з собою написане кирилицею Євангеліє. Для французів ця книга стала безцінною реліквією. Після того як королева померла і була похована у заснованому нею монастирі, Євангеліє віддали на зберігання до Реймського собору. І саме на ній, книзі з України, аж до революції 1793 року, вступаючи на престол, присягали усі наступні французькі королі!