"Історiя християнства в Україні" - читать интересную книгу автора (Володимир Чос)

КНЯЗЮВАННЯ ОЛЕГА


Олегові Київ дуже сподобався. А чого ж: клімат помірний, у Дніпрі повно риби, в густих лісах багато звіра… Та й місце зручне — “центр Європи”, як ми зараз полюбляємо говорити. Тож Олег облаштував столицю в Києві, і Русь стала називатися Київською.

У 907 році Олег пішов на Візантію. Його війська завдавали візантійцям дуже великої шкоди. Щоб зупинити страшне кровопролиття, Візантійський імператор умовив Олега підписати мирний договір. Договір був вигідним. Він гарантував мир, співробітництво і широку торгівлю.

Коли договір підписали, Візантійський єпископ узяв Євангеліє і став розповідати русинам про суть християнського вчення, про чудеса, які діються Іменем Христовим… Зокрема, розповів і про трьох отроків, які за віру були вкинуті до палаючої печі і, як Бог зберіг їх неушкодженими (Даниїл 3). Слухачі сказали: “Поклади оцю книгу у вогонь! Чи збереже і її Господь, як тих отроків?!” Що було діяти? Єпископ зробив, як його просили… І вогонь не пошкодив Святе Письмо!!! Ця подія дуже вплинула на русинів. І багато хто з них увірували й охрестилися. Слава Богу!

Візантійські царі і патріархи прагнули аби кількість християн у нас збільшувалася, а тому присилали багатьох священників, які проповідували й хрестили народ. У ті часи Київська Русь вважалася шістдесятим архієпископством у списку Візантійських єпархій. Далі на Київську Русь з християнських країн приходило багато купців, мандрівників, місіонерів і поширювали істинну віру.